Vet.Hek. Emre Açıkgöz

1996 yılında Safranbolu'da doğdum. İlköğretim ve Liseyi burada tamamladıktan sonra 2014 yılında Atatürk Üniversitesi Veteriner fakültesine başlayarak mesleğimin ilk tohumlarını attım. Öğrencilik yıllarında memleketim Safranbolu ve Erzurumda çeşitli kliniklerde kendimi geliştirmek, klinik düzenine ayak uydurmak ve insan/hayvan ilişkilerine adapte olabilmek için derslerden fırsat buldukça zamanımı değerlendirdim. Aynı zamanda okulumuz bünyesinde bulunan Beslenme ve Rasyon hazırlama kulübü kuruculuğunda bulundum.

Erzurum kültürünün bir parçası olan binicilik ve cirit alanında eğitim veren kuruluşlardan eğitim aldım. Öğrencilik yıllarımdan beri bünyesinde bulunduğum kliniklerde uzun süreli bulunma fırsatım karşı koyamadığım hayvan sevgisinin bir sonucu olarak beni bu günlere getirdi. 2019 Ağustos ayında mesleki yeterliliğe hak kazandım.


Staj deneyimim ve Mesleğimin ilk 6ayını Safranboluda bulunan özel bir klinikte geçirdim bu kliniğin canlara daha uzun süreli hizmet etmesi için çalışma saatleri benim sayemde düzenlendi. Daha sonra küçük ilçemizden Türkiyenin en güzel şehri İzmir'e 2020 Ocak ayında transfer oldum Halen kliniğimizin Acil ve Gece hekimi olarak çalışmaktayım, iki kedi babasıyım 

İzmir Karşıyaka'da 2017 yılında kurulan Sahil Veteriner Kliniği, daha büyük ekibi ve binasıyla yeni adresinde 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.