Vet.Hek. Berfin Karakuş

Vet.Hek. Berfin Karakuş 2000 yılında Tunceli'de doğdum ilk ve ortaokul eğitimimi Tunceli' de tamamladıktan sonra liseyi Elazığ'da Mehmet Koloğlu  Anadolu lisesinde okudum. Çok isteyerek ve severek kazandığım veteriner hekimlik eğitimime  Dokuz Eylül üniversitesi veteriner fakültesini 2019 yılında kazanarak başladım. Maalesef ki pandemi dolayısıyla okullarda online eğitme geçildi ve ben de  bunun eksikliğini gidermek ve mesleki anlamda yeni bilgiler öğrenmek için Sahil Veteriner Kliniğinde staj yapmaya başladım.

Bir buçuk  sene içerisinde bu ekibin bir parçası oldum ve bu süreçte uygulama ve teorik olarak kendime pek çok şey kattım. 3. Sınıf eğitimimin ikinci döneminde Burdur Mehmet Akif Ersoy üniversitesine yatay geçiş yaparak eğitimime orada devam ettim. Okulumuzun Hastanesi'nde pek çok alanda deneyim kazandım. Okulumuzun  kapalı olduğu zamanlarda tekrar Sahil Veteriner Kliniğine gelerek okulda öğrendiklerimi klinik hayatında pekiştirerek öğrenimime devam ettim. Yaz dönemi resmi stajlarımı özel gıda laboratuvarı ve büyükbaş çiftliğinde ve Sahil Veteriner Kliniğinde yaptım.

Eğitimim boyunca uzun süre klinikte olduğumdan hasta takibi, muayene, teşhis, tedavi gibi pek çok konuda bilgi sahibi olarak kendimi geliştirdim ve geliştirmeye de minik canlarımızı iyileştirmek ve korumak için devam edeceğim.

İzmir Karşıyaka'da 2017 yılında kurulan Sahil Veteriner Kliniği, daha büyük ekibi ve binasıyla yeni adresinde 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.